Hakkımızda

Akkon İplik Sanayi ve Tic A.Ş kendi bünyesinde son model entegre üretim tesisleri ve arttırılmış kapasitesi ile hizmet vermektedir .El örgü ürünlerinin satıldığı mağazalar için gerekli olan kalite ve güncel renk çeşitlemesi sayesinde iç ve dış pazarlarda kendini kabul ettirmiştir.

Pazarımız Kuzey ve Güney Amerika, İngiltere,tüm Avrupa ülkeleri ile Rusya, Uzakdoğu ve Ortadoğu gibi ülkelerdir. Tesisimiz yüksek kalitede, müşterilerimizin kendi markası ile (private label) talep edilen el örgü ipliklerinde her türlü kompozisyonları üretebilen bir kuruluştur.

Kalite Politikamız

• Akkon İPLİK de değişen müşteri istek ve beklentileri, yapılan takım çalışmaları ile analiz edilerek projelendirilir. Değişimi yöneterek müşteri istek be beklentilerini sürekli karşılamak , yeni çözüm ve hizmetlerle müşterilerimizi geleceğe taşırken Tekstil sektöründe güçlenerek hep var olmak amacımızdır.
• Tüm çalışmalarımız kanunlar ve ISO 14001:2015, ISO 9001:2015, OHSAS 18001:2007 kalite yönetim standartlarına uygun olacaktır, şirket yönetim kurulumuz bu standardın uygulanmasında bizzat görev almaktadır.
• Organizasyonumuzda sonuçlar yerine prosedürlere odaklanılmıştır.Her süreç müşteri istek ve beklentilerine göre sorgulanarak planlanır; uygulanır; sonuçları ölçümlenerek izlenir ve sürekli iyileştirilir.
• Daima en iyi teknolojileri edinilen bilgileri hızla paylaşıp, müşterilemizin bu bilgi ve teknolojiden en iyi şekilde yararlanmasını sağlayacagız.
• Organizasyonumuzda çalışan personelimiz AKKON İPLİK ailesinin eşit bir üyesi ve kurum ortağıdır,tüm proseslerimizde çalışanlarımızın aktif katılım ve yetkilendirilmesi, takım çalışmaları ile sağlanan yüksek motivasyon ve sürekli gelişen insankaynakalarımız bizim en önemli gücümüz olacaktır.
• Yıkıcı rekabetin karşındayız; ancak rekabeti kalitemizi arttıracak bir fırsat olarak görmekteyiz.
• Kurduğumuz kalite yönetim sisteminin şartlarına uygun olarak ve etkinliğin sürekli iyileştirildiği bir sistem ile sektörümüzde ilerleyeceğiz.

Misyon & Vizyon

Avrupa’daki önemli ve en deneyimli el örgü ipliği üreticilerinden biriyiz. Müşterimizin talep ettiği ürünleri %100 oranında başarı elde ederek üretiyoruz. Günün trendlerini takip etme adına, yeni karışımlar ve güncel renkleri içeren AR-GE çalışmalarımız sürekli devam etmektedir. Yine bunların dışında müşterimizin kendi özel markaları için istemiş olduğu farklı kaliteleri titizlikle üretip onaylarına sunuyoruz. Böylece pazarın nabzını daha iyi tutup, günün trendine uyum sağlıyoruz. Tüm ürünlerimizin kaliteleri için verilen özel ve titiz çalışmanın yansımasını müşterilerimizin devamlılığı ile görmekteyiz.

Üretim sürecinde laboratuar ve test çalışmalarına önem vererek kaliteden taviz vermiyoruz. Felsefimiz fabrikamızda kaliteli ürünler üretmek ve bu üretim süresince çok titiz davranmaktır. Şirketimizin çok çeşitli iplik numarası (0,5 Nm den -40Nm e kadar), muhtelif kalınlıklar ve karışımlardan oluşabilen zengin bir klasik iplik üretim kapasitesi vardır. %100 veya değişik oranlarda yün, akrilik, polyamid, tiftik, alpaka, kaşmir, bambu, viskoz karışımlarından oluşmaktadır. Bu çeşit iplikler üni renk olduğu gibi çeşitli baskı seçeneklerini kullanılarak (uzay efekti, jakarlı, baskılar, renkli çizgi efektli iplikler, farklı geçişli renk tonları vb.) sunuyoruz.

Dünyanın tüm kıtalarında satılan Akkon kaliteleri ile sağladığımız servise ,kaliteye ve müşterilerimizle kurduğumuz iletişime ve ilgiye önem vermekteyiz. Firmamızın dünya genelinde tanıtımı amacı ile yurtdışı fuarlarına düzenli olarak katılmaktayız. En önemli katılımlarımız Almanya’nın Köln şehrinde H+H Cologne fuarı ve İtalya nın Floransa şehrinde Pitti Filati fuarlarıdır.